پارو بزنید ! . . . پارو بزنید !

گاهی اوقات احساس می کنید با سرعتی که مطلوب و مد نظرتان هست به پیش نمی روید 😐

هر چه بیشتر فریاد می زنید، پارو بزنید . . . نا امید تر می شوید.
اینجاست که شما چند راه حل دارید:
۱- بیخیال سایرین شوید و خودتان با تمام توان پارو بزنید. [ از پای در خواهید آمد، اما اعصاب و وجدان تان راحت است ]
۲- سایرین را به عنوان نهار به کروکدیل ها هدیه کنید و تنهایی به مسیر ادامه بدهید. [به نتیجه نمی رسید، اما دلتان خنک می شود]
۳- شما نیز همانند سایرین از هوای خوب و آفتاب لذت ببرید. [ Ostrich Algorithm ]
۴-  ؟ ؟

به عنوان یک leader مهم است که بتوانید تشخیص دهید که در هر زمان چه چیزی تیم شما را به هیجان می آورد و می تواند سرعت شما را افزایش دهد. اما شاید مهمتر از این تشخیص Deadlock است !
اکثر شرکت ها در یک چرخه باطل گرفتار می شوند. چرخه ای که برای رفع یک بن بست یک مسیر فرعی باز می شود، مسیری که خیلی سریع به بن بست بزرگتری می رسد و باز برای رفع آن مسیر فرعی دیگری باز می شود و . . .
اگر بتوانید درست Deadlock را تشخیص بدهید، بهتر می توانید تصمیم بگیرید. در یک نگاه ساده می توانیم بن بست ها را به دو نوع solvable و  forget and go تقسیم کنیم.
:: در نوع solvable اگر مدیر لایقی باشید ( ! ) می توانید از طوفان نجات پیدا کنید. البته نجات از طوفان هزینه هایی هم دارد، اما به نتیجه کار می ارزد.
:: اما بن بست های forget and go بهترین گزینه برای آنها بیخیال شدن آن مسیر کاری، آن شرکت و آن تیم است. پافشاری برای رفع این بن بست ها باعث اتلاف شدید وقت و سرمایه شما و گروه تان خواهد شد.
معمولا راه کارها گذر از یک Deadlock دارای ریسک بالایی هستند، و جسارت مدیر در آنها بسیار مهم است. همانند گروهی که پشت یک دیوار گیر کرده اند و شما به عنوان مدیر باید جرات داشته باشید و دورخیز کنید و از روی دیوار بپرید !!
بله شما مطمئن نیستید که اولاً توان پریدن از دیواری به این بلندی را دارید و ثانیاً پشت این دیوار چیست ؟ شاید هیچی !!! شاید دیواری بلندتر ! ! !
اینجاست که حس ششم مدیریتی شما باید خودش را نشان دهد و تصمیم بگیرید بپرید و در صورت موفق شدن بقیه را ترغیب کنید تا با شما ادامه بدهند و یا فرمان عقب گرد و شکست را اعلام کنید.
شما در بن بست ها چه می کنید ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.